Co nowego

WIOSNA WCIĄŻ TRWA...
... a my przypominamy naszą najświeższą, powstałą zaledwie miesiąc temu piosenkę, inspirowaną tym wyjątkowym czasem.

https://www.youtube.com/watch?v=0O7U7ju1G7I

JERZY PILCH....
W zalewie tandety, krótkiej formy, dominacji bylejakości, sztucznego świata celebrytów... facet tworzył prawdziwe i mądre rzeczy.
"Pod mocnym aniołem" to ponadczasowa książka o alkoholiźmie. Brutalnie prawdziwa i aktualna.
Dla nas także bardzo ważna.
Wielka strata.

JEDEN Z NASZYCH NAJWAŻNIEJSZYCH KONCERTÓW.
Debiut Plateau w legendarnej krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami". Mieliśmy tam grać razem z Markiem Jackowskim. To miał być Jego powrót do tego miejsca po 40 latach, a nasz pierwszy występ TAM. Niestety, odejście Marka 6 dni wcześniej pokrzyżowało te plany. Zagraliśmy więc sami. Koncert dedykowany dwóm Panom Markom: Grechucie i Jackowskiemu. Ma scenie stanął pusty fotel (znany z okładki albumu Projekt Grechuta" oraz przepasana kirem ulubiona gitara Marka Jackowskiego, na której grał przez lata i na której skomponował swoje sztandarowe utwory.
A najbardziej magiczny moment tego wieczoru jest uwieczniony na tym filmie, w jego końcówce. Otóż zamiast bisów, postanowiliśmy tego dnia puścić nasze wspólne nagranie z Markiem Jackowskim piosenki "Pomarańcze i mandarynki". I nagle nagranie ucięło się, ot tak, w połowie.
Do dzisiaj mamy dreszcze jak wspominamy ten wyjątkowy koncert.
Sami zobaczcie kilka momentów...

https://youtu.be/014V7ACmj1E

DZIŚ PRZYPOMINAMY SIĘ Z NASZĄ WERSJĄ PIOSENKI LEONARDA COHENA.
I przypominamy też, że album "Projekt Cohen" jest do kupienia w naszym sklepie internetowym na oficjalnej stronie Plateau.
Miłego dnia!

https://www.youtube.com/watch?v=vw9DXTg9KIo

"TRÓJKA", CZYLI PRZYZNAJEMY SIĘ DO WINY.
Wczoraj usłyszeliśmy, że w Liście Przebojów Trójki ma być przeprowadzony audyt, czyli kontrola. I to kontrola obejmująca kilka lat wstecz. Wyobrażacie sobie panie urzędniczki grzebiące w zestawieniach? 😆
Tak czy inaczej, padł na nas blady strach...
Dlatego dzisiaj chcielibyśmy się przyznać do winy, mając nadzieję, że pan prokurator uwzględni to w późniejszym akcie oskarżenia.
A zatem - informujemy, że kilka naszych piosenek zaistniało na Liście Przebojów Programu III, m.in. "Słowiański" czy "Korowód" (stosowne dowody znajdzie pan prokurator zapewne podczas audytu w/w Listy).
Ale najgorszym naszym przewinieniem (za które posypujemy głowy popiołem) był utwór "Nic nie pachnie jak Ty", który w 2008 roku spędził na liście kilka miesięcy, dochodząc do (fatalnego, wiemy o tym) 4. miejsca.
Przepraszamy za to z całego serca, licząc na łagodny wymiar kary. Ażeby jeszcze bardziej pokazać naszą skruchę, przypominamy tenże utwór.
Ps. Prosimy przy okazji całego zamieszania nie karać pani Renaty. Albowiem "podejrzenia pana są całkiem bezpodstawne - ta pani przyszła do nas w tym kożuchu i w nim wychodzi.". Serio!

https://www.youtube.com/watch?v=ORInuOKuiHg