Co nowego

DZIEŃ DOBRY!
Szósta płyta robi się...

Facebook photo

BRAK SŁÓW... ZŁY DZIEŃ.
Wczorajszy atak na Prezydenta Adamowicza i jego dzisiejsza śmierć... ale też rezygnacja Jurka Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP. Kończy się pewna epoka.
Pana Adamowicza poznaliśmy tylko raz, w 2016 roku, po naszym koncercie w Gdańsku. Wspólnie zaśpiewał z nami ostatnią piosenkę, ukłoniliśmy się publiczności, a potem zamieniliśmy kilka słów za kulisami. Zapamiętaliśmy go jako ciepłego, uśmiechniętego człowieka. Wielka szkoda i jeszcze większa strata dla Gdańska.
A dodatkowo jeszcze został zaatakowany w dniu, kiedy cały kraj po raz dwudziesty siódmy cieszył się cudowną ideą, jaką jest WOŚP.
I dzisiaj Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji.
Ciężko to skomentować. Od kilku lat trwa na niego nagonka, niestety inspirowana głownie przez polityków - dużo mniej zdolnych, dużo mniej charyzmatycznych i - w przeciwieństwie do niego - raczej nie lubianych przez ludzi.
Zazdrościli mu uwielbienia ludzi, magnetyzmu, naturalnego luzu, tak różnego od wystudiowanych i wyuczonych poz politruków w garniturach. Zazdrościli mu tego, czego nigdy, ale to nigdy mieć nie będą z prostej przyczyny: bo dorastają mu co najwyżej do łydki. I to to jej dolnej części.
Zazdrość jest fatalną cechą ludzką, ale jak widać - bardzo silną.
No cóż - mają, co chcieli. skutecznie mordują przepiękną, jedyną na świecie kolorową ideę, która choć na jeden dzień rozświetlała ten smutny i szary kraj.
Życzymy sobie i Wam, żeby idea WOŚP jednak przetrwała i przeżyła tych wszystkich politycznych krzykaczy. My w każdym razie będziemy z Jurkiem i Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej.
A rodzinie Pawła Adamowicza składamy najszczersze kondolencje.

Życzenia zdrowia dla Pana Adamowicza.
Jestesmy z Panem.

Próba przed koncertem w Kobyłce na WOŚP.
Zapraszamy o 17.30 do Szkoły Podstawowej numer 3.
Do zobaczenia!

Facebook photo

PLATEAU NA WOŚP W KOBYŁCE.
Po raz kolejny, z niekłamaną przyjemnością, bierzemy udział w akcji, którą popieramy i popierać będziemy zawsze, czyli w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Tym razem wystąpimy z 45-minutowym koncertem w podwarszawskiej Kobyłce - w najbliższą niedzielę, 13 stycznia o godzinie 17:30, w Szkole Podstawowej nr. 3 przy ul. Załuskiego 57.
Wstęp wolny! Do zobaczenia jutro!

http://kreciola.tv/video/43464739